Dlaczego warto wyremontować mieszkanie przeznaczone na sprzedaż lub wynajem

Dlaczego warto wyremontować mieszkanie przeznaczone na sprzedaż lub wynajem

Dlaczego warto wyremontować mieszkanie przeznaczone na sprzedaż lub wynajem

Nie ulega wątpliwości, że piękne, estetyczne i przestronne mieszkania sprzedają się najlepiej. Często stanowią dużą konkurencję dla propozycji deweloperów, gdzie inwestycja w wyposażenie jest dopiero przed kupującym. Z tego też względu większość osób chcąc oszczędzić sobie kłopotów i dodatkowych kosztów związanych z remontem, decyduje się na zakup mieszkania z rynku wtórnego. W dzisiejszych czasach nie wystarczy już odmalować ściany na biało, kupujący wymagają zaangażowania i gotowego rozwiązania swoich problemów mieszkaniowych.

Różne rodzaje oferowanych mieszkań

Mówiąc o różnych rodzajach oferowanych mieszkań, nie mamy na myśli metrażu, ustawienia czy liczby pomieszczeń. Rozważając sprzedaż lub wynajem mieszkania, musisz określić jego stan. Najczęściej można spotkać się z mieszkaniem deweloperskim, czyli takim, które wymaga całkowitego zagospodarowania. Nieruchomość do generalnego remontu może być bardzo różna i często może stanowić pułapkę. W ten sposób najczęściej określane są mieszkania, w których niegdyś mieszkali dziadkowie, a po odziedziczeniu ich dzieci czy wnuki chcą jak najszybciej je spieniężyć. Oferowane są zazwyczaj w cenie daleko odbiegającej od obowiązujących cen rynkowych, jednakże mogą okazać się bardzo dużą inwestycją.

Inną propozycją jest mieszkanie do odświeżenia. Przestrzeń poddana wcześniej remontowi wymaga jedynie zmiany koloru ścian. Od kilku lat najkorzystniejszym rozwiązaniem, które poszukiwane jest przez wielu kupujących i wynajmujących, jest gotowy dom o bardzo wysokim standardzie. Urządzone mieszkania na sprzedaż czy wynajem to propozycja dla najbardziej wymagających klientów, którzy nie chcą inwestować ani zbyt długo oczekiwać na efekt. Mieszkanie pod klucz cieszy się ogromnym zainteresowaniem szczególnie w Warszawie i okolicach. Jeśli zatem zależy Ci na największym zysku i szybkiej transakcji, koniecznie przeczytaj, jak zorganizować remont i na jakie aspekty warto zwrócić uwagę.

Koszty związane z remontem mieszkania

To, jakie poniesiesz koszty związane z remontem mieszkania, związane jest bezpośrednio z oczekiwanym efektem i jakością materiałów, jakich użyjesz. Możesz zdecydować się na tanie wykończenie mieszkania polegające na zakupie promocyjnych mebli, tanich wyprzedażowych materiałów i własnoręcznym wykonaniu prac. W pierwszej kolejności zastanów się, co chcesz zrobić oraz jakie prace będą kolejno realizowane. Jest to bardzo ważne, ponieważ źle przygotowana rozpiska prac wykończeniowych może narazić Cię na nieprzewidywalne koszty. Na tej podstawie musisz wykonać również kosztorys i w razie potrzeby zaktualizować pracę w oparciu o dostępne środki. Jakie prace możesz wykonać samodzielnie? Z pewnością będzie to malowanie ścian, wymiana karniszy czy układanie paneli podłogowych. Warto wspomóc się również licznymi wyprzedażami i likwidacją kolekcji. Istnieją również punkty sprzedaży końcówek serii np. paneli, gresu czy glazury. Znajdź interesujący Cię wzór, sprawdź dostępny metraż płytek i podnieś wartość mieszkania bez ponoszenia kosztów. Możesz również pokusić się o odrestaurowanie starych mebli. Wiele osób ceni sobie takie wyposażenie, a dla Ciebie będzie to sposób na zminimalizowanie kosztów inwestycji.

Drugim wariantem jest pozostawienie prac profesjonalnym ekipom budowlanym i wykończeniowym. Rozwiązaniem, które znacznie podniesie standard mieszkania, jest montaż mebli na wymiar. Takie rozwiązanie z pewnością niesie za sobą większe koszty, ale pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Szafy mogą być zastosowane wszędzie, począwszy od przedpokoju, gdzie zawartość będzie za przesuwnymi drzwiami, poprzez pokój dzienny, w którym jedna estetyczna szafa na całej ścianie zaoszczędzi metraż, aż po kuchnię, w której szafki po sufit to estetyka i wygoda pozwalająca na przechowywanie mnóstwa rzeczy.

Jak z każdą inwestycją, tak również z remontem pojawiają się koszty i pytanie, z jakich środków finansować przedsięwzięcie. Idealnym rozwiązaniem jest posiadanie własnych oszczędności, które stają się inwestycją sprawiającą, że mieszkanie szybciej się sprzeda lub zostanie wynajęte na lepszych warunkach. Z zewnętrznych źródeł finansowania do wyboru mamy kredyt gotówkowy lub hipoteczny. Ten pierwszy będzie świetnym rozwiązaniem w sytuacji, w której zależy Ci na czasie. Kredyt hipoteczny jest z kolei o wiele korzystniejszy finansowo. Niższe oprocentowanie bezpośrednio wynika z zabezpieczenia nieruchomości, ale w późniejszym czasie generuje dodatkowe formalności.

Nadzór nad remontem rozwiązaniem Twoich problemów

Wiele osób, którym zależy na doskonałym rezultacie i braku komplikacji, decyduje się na usługę nadzoru nad remontem. Jest to usługa skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych, którzy przygotowują mieszkanie lub dom do sprzedaży, bądź wynajmu. Zaletą, która sprawia, że tego typu usługa jest atrakcyjna, jest całkowite odciążenie z obowiązków właściciela nieruchomości. Każdy, kto choć raz remontował nieruchomość, wie, jak wiele energii, pracy i nerwów kosztuje takie przedsięwzięcie. W odpowiedzi na tak szczególne potrzeby klientów wśród klasycznych usług związanych z obrotem nieruchomościami firmy takie jak Almar Premium wprowadziły nadzór nad remontem, dzięki któremu jest on znacznie przyjemniejszy.

Odizolowanie się od potencjalnych problemów związanych z przebiegiem prac wykończeniowych to doskonały zabieg pozwalający klientowi jasno określić swoje wymagania, a w późniejszym etapie sprzedać lub wynająć nieruchomość na korzystnych warunkach. Firma przez cały czas dba o właściwy przebieg poszczególnych prac i zachowanie zgodności z wyznaczonym przez właściciela harmonogramem. Co więcej, osoba decydująca się na tego typu usługę oferowaną przez prestiżowe biuro nieruchomości ma możliwość skorzystania również z pomocy w wyposażeniu wnętrza, wykonaniu atrakcyjnych wizualnie zdjęć niezbędnych do dodania ogłoszenia czy pomocy w finalizacji sprzedaży lub wynajmu na warunkach satysfakcjonujących klienta. Zdecydowanie jest to usługa warta uwagi, pozwalająca oszczędzić sobie niemiłych niespodzianek i dokonać zamknięcia transakcji zgodnie z oczekiwaniami.