Inwestuj w nieruchomości

Inwestuj w nieruchomości

Inwestuj w nieruchomości

W dzisiejszych czasach, dorosłe życie niekoniecznie musi obracać się wokół realizowania dawnego schematu, czyli rodzina, dom i kredyt na 30 lat. Współcześnie, nowocześnie zorientowani Polacy są bardziej obrotni i doskonale wiedzą, że oznaką majętności nie jest wyłącznie suma, która co miesiąc spływa na konto. Posiadanie planu rezerwowego, który pozwoli utrzymać się na powierzchni w razie nieprzewidzianych wypadków, jest niezbędne.

Codzienne tempo życia wzrasta, nie zawsze możemy być pewni tak, jak w przeszłości, że tę samą pracę zachowamy do samej emerytury. Niewiele osób zresztą chce się przywiązywać na długie lata do jednego miejsca pracy. Na co dzień inwestujemy więc w swój rozwój – zarówno zawodowy, jak i emocjonalny, a to kosztuje. Pensja wszystkich wydatków często nie jest w stanie pokryć, w efekcie dodatkowe źródła finansowania stają się niezbędne. Jeśli więc nad takim właśnie się zastanawiamy, warto spojrzeć w kierunku perspektywicznego rynku nieruchomości.

Dom, mieszkanie i nowi lokatorzy

Posiadanie własnej, drugiej nieruchomości nie jest dzisiaj czymś niespotykanym. Czasy, gdy w strachu żyło się na kredyt przez wiele lat coraz bardziej odchodzą w przeszłość. Dziś sporo osób posiada jedną małą nieruchomość – np. kawalerkę, której wynajem opłaca ratę kredytową za drugie, większe mieszkanie. Ten model finansowania swojej przyszłości jest coraz powszechniejszy.

 

Niektórzy idą o krok dalej decydując się na krótkoterminowe kredyty na zakup kilku nieruchomości – w tym wypadku spłacają się one nawzajem. Może się to wydawać  nieco ryzykowne, jednak w dzisiejszych czasach dorobienie się oraz zgromadzenie zabezpieczenia finansowego na przyszłość, właśnie dzięki nieruchomościom jest, znajduje się coraz wyżej na liście życiowych priorytetów.

 

Mając dom lub mieszkanie na tak zwanym „zbyciu” nie trzeba go koniecznie sprzedawać, by zyskać szybki zastrzyk gotówki. Rynek nieruchomości w Polsce to dynamicznie zmieniająca się branża. W ciągu roku „zwykłe” nieruchomości potrafią zyskać na swojej wartości nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wtedy to pojawiają się myśli typu: „warto było poczekać”, jednak na zmianę decyzji jest za późno. Nieruchomości nie trzeba sprzedawać, wynajem jest rozwiązaniem, które zapewnia stabilny przypływ gotówki na konto, pomaga podreperować budżet i daje szersze pole do życiowego manewru. Nieruchomość jednak sama się nie wynajmie, znalezienie lokatorów to najmniejszy problem, a ustawiczne trzymanie ręki na pulsie potrafi wprowadzić wiele zamieszania do i tak już skomplikowanego życia.

 

Zdać się na ekspertów

Obracanie nieruchomościami coraz bardziej się popularyzuje, w efekcie zapotrzebowanie na kompleksowe usługi pomocowe, które wiążą się zarówno z wynajem, jak i sprzedażą rośnie. Dziś na rynku istnieje wiele firm, które są w stanie wyręczyć właściciela praktycznie w każdej kwestii związanej z wynajmem mieszkania, pozostawiając mu do podjęcia jedynie finalne decyzje. Mieszkania, domy lub duże przestrzenie są wynajmowane nie tylko, jako miejsca do życia, ale również prowadzenia działalności gospodarczej. System pracy home office nie jest już niczym nowym, a pracownicza wolność geograficzna jest ceniona przez coraz więcej nowoczesnych osób.

 

Znalezienie firmy, która kompleksowo zajmie się wszystkimi sprawami mieszkaniowymi jest na wagę złota. Często wchodząc samemu na dynamiczny rynek, człowiek nie orientuje się we wszystkich niuansach, które mogą obrócić się na jego szkodę. Almar jest jedną z firm, która obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Tego rodzaju specjaliści często są niezbędni do wyciągnięcia maksimum korzyści ze swojej nieruchomości.

Nawet niewielka przestrzeń da duży zysk

 

Dobrze ulokowane mieszkanie lub inna przestrzeń do wynajęcia jest w stanie przynieść spory oraz stabilny zysk. Sprzedając nieruchomość pozbawiamy się wielu opcji do zmonetyzowania jej potencjału. Warto jednak pamiętać, że rynek mieszkaniowy w każdym regionie kraju rządzi się swoimi prawami. Specjaliści z takich firm jak Almar, wybadają aktualną sytuację za właściciela nieruchomości oraz przedstawią najbliższe prognozy.

 

Wynajmując np. małą przestrzeń mieszkaniową trzeba dokładnie zabezpieczyć się w umowie na wypadek niewypłacalności najemców oraz różnych prób nieuczciwego zachowania z ich strony. Umowa gentelmeńska nie jest żadnym rozwiązaniem. Podstawą jest umowa poświadczona w obecności notariusza. W ten sposób wynajmujący jest pewny, że ma możliwości do działania, gdy coś zacznie iść “nie tak”. Umowa notarialna jest tylko jedną z kwestii, które często pomija się próbując samodzielnie „ogarnąć” wszystkie formalne sprawy związane z wynajmem, analizą rynku, reklamą itd. Zdanie się na specjalistów z firm pośredniczących pozwala na zdjęcie z barków olbrzymiego ciężaru i skupienie się na realizowaniu innych priorytetów.

 

W końcu nieruchomości wynajmuje się po to, aby nadać nowego tempa swojemu życiu, a nie spowalniać je przez ustawiczne trzymanie ręki na pulsie i branie wszystkiego pod lupę. Jeśli istnieje profesjonalna pomoc, to dlaczego z niej nie skorzystać? Usługi doradcze oraz pomoc w kwestiach formalnych nie są aż tak kosztowne, a pozwalają na uchronienie się przed wieloma problemami oraz nieplanowanymi kosztami w przyszłości. Nawet mając duże kompetencje oraz wiedzę odnośnie wynajmu zawsze lepiej jest skonfrontować swoje przemyślenia ze specjalistą, który na co dzień zajmuje się wyłącznie tym tematem. Właściciel nieruchomości w codziennym zabieganiu może niechcący coś pominąć, a za pochopne działania często trzeba zapłacić. Pomoc profesjonalistów, wydaje się więc w takiej sytuacji niezbędna.