Rynek wtórny czy pierwotny

Rynek wtórny czy pierwotny

Rynek wtórny czy pierwotny

Kupujący mieszkanie zazwyczaj stają przed problemem, czy wybrać mieszkanie z rynku wtórnego, czy pierwotnego.  Wydaje się, że względu na ceny i lokalizację to rynek wtórny jest bezkonkurencyjny. Ale w praktyce okazuje się, że to mieszkania z rynku pierwotnego są coraz bardziej popularne. Szeroki wachlarz wyboru zachęca coraz więcej osób, aby kupiły mieszkania, szukających ich pośród ostatnich inwestycji. Dlaczego tak jest i co sprawia, że coraz częściej decydujemy się na zakup mieszkania na nowym osiedlu?

Coraz lepsza lokalizacja nowych mieszkań

Mieszkania w nowym budownictwie przyciągają coraz większą liczbę klientów. W dużych miastach tego typu inwestycji nie brakuje, i cieszą się one naprawdę dużą popularnością. Dlaczego? W pierwszej kolejności zauważyć można, że lokalizacja nowych osiedli jest coraz bardziej zróżnicowana. Jeszcze do niedawna nowe osiedla powstawały przede wszystkim na obrzeżach miast, dokąd dojazd był utrudniony. Nierzadko powodowało to długie stanie w korkach lub liczne przesiadki w komunikacji miejskiej, co zniechęcało potencjalnych kupujących. Niekończące się godziny stracone na powrót z pracy to nie jedyny mankament, jaki kojarzył się z wyborem takiego mieszkania. Mieszkańcy nowych osiedli musieli również dojeżdżać do większych sklepów czy do placówek edukacyjnych, aby zawieźć dzieci do szkoły lub przedszkola.  

Obecnie sytuacja wygląda zdecydowanie inaczej. Nowe osiedla zaczynają być budowane w coraz bardziej ścisłym centrum oraz przede wszystkim mają zapewnioną odpowiednią infrastrukturę dookoła. Powstające nowe osiedla charakteryzują się obecnie również tym, że powstaje wokół nich coraz więcej lokali usługowych oraz placówek edukacyjnych i terenów zielonych. Miasta rozbudowują się, a na tworzonych nowych osiedlach powstają żłobki, sklepy i siłownie, a także place zabaw, kawiarnie i restauracje. Na nowych osiedlach znaleźć można wszystko, co niezbędne jest w codziennym życiu, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo czasu na dojazdach. Ponadto jest to duża wygoda zarówno dla singli oraz par, jak i rodzin z dziećmi.

Nowoczesne projekty

Dlaczego jeszcze warto wybrać mieszkanie z rynku pierwotnego,a nie wtórnego? Przede wszystkim ze względu na stan wewnątrz. Wydaje się, że wszystkie używane mieszkania przed sprzedażą poddane są remontowi. Ale nie zawsze sprzedający zadba o wszystkie szczegóły.  Często mieszkania dostępne na rynku wtórnym są do małego lub generalnego remontu i poza samą ceną zakupu wymagają naprawdę dużych nakładów finansowych, aby stworzyć miejsce odpowiednie do zamieszkania. W większości mieszkań budowanych w latach 60 i 70 tych, a takie mieszkania często są nabywane, elektryczność nadaje się do wymiany. Ponadto w w starym budownictwie nie dbano specjalnie o prawidłową cyrkulację powietrza. Działo się tak dlatego, że w latach 60tych i 70tych naprędce budowano nowe osiedla po to, aby zrealizować plany i zbudować odpowiedni metraż. Powstałe wówczas projekty domów niespecjalnie zapewniały dopływ świeżego powietrza. Już wchodząc na klatkę schodową już możemy poczuć, co sąsiad z pierwszego piętra gotuje na obiad. Podobnie jest w samych mieszkaniach, gdzie czuć zapachy dostające się do środka.

Inaczej jest aktualnie, kiedy architekcie mają czas opracować plany i oszacować rozwiązania, które zadowalają wszystkich klientów. Okna wychodzące na odpowiednią stronę to podstawa. Ale nowe mieszkania to także precyzyjnie rozplanowane wnętrza oraz dopracowane detale. W nowym budownictwie dużą wagę do poprawnej instalacji elektrycznej, ogrzewania oraz rur wodociągowych i wszystkich innych istotnych kwestii zarówno tych widocznych na pierwszy rzut oka, jak i tych zupełnie niewidocznych. Warto zapewnić sobie taki komfort mieszkania. Wiele ścianek w nowych mieszkaniach można wyburzyć i dopasować wnętrze do swoich potrzeb. Jednak szeroki wybór lokali na rynku pierwotnym pozwala na łatwe znalezienie idealnego mieszkania, niewymagającego skomplikowanych prac budowlanych, a jedynie urządzenia zgodnie ze swoim gustem i stylem. Skonsultuj się z doradcą z firmy Almar, by wybrać dla siebie najlepsze cztery kąty, dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Dzięki temu ze swojego nowego mieszkania będziesz miał z blisko do pracy, dzieci niedaleko znajdą szkołę, a w sobotnie popołudnie wybierzesz się do pobliskiego centrum handlowego na zakupy. Nowe mieszkanie  w przystępnej lokalizacji sprawi, że Twoje życie stanie się łatwiejsze. Skorzystaj z pomocy doradców Almar, którzy pomogli już wielu rodzinom i singlom wybrać pierwsze mieszkanie. Szukanie na własną rękę może okazać się trudniejsze niż myślisz. Profesjonalni pomogą Ci nie tylko w wyborze nowego mieszkania. To także pomoc w remocie mieszkania, a także przy załatwianiu wszelkich formalności związanych z kupnem lub wynajmem mieszkania.

Zdolność kredytowa przy zakupie mieszkania

Co jeszcze przemawia za zakupem mieszkania z rynku pierwotnego? Wydaje się to mało prawdopodobne, ale jest to cena. Jeszcze kilka lat temu mieszkania na starych osiedlach były o wiele tańsze, niż te w nowym budownictwie. Świeżo wybudowane mieszkania odstraszały więc nie tylko lokalizacją, ale również ceną. Wiele osób decydowało się z tego powodu na zakup używanego mieszkań z historią, często nawet tak samo oddalonych od centrum miasta jak nowe osiedla, ze względu na cenę. Aktualnie jednak ceny nowych mieszkań są coraz bardziej zbliżone do tych, które obowiązują na rynku wtórnym. Dodatkowo, firmy takie jak Almarpremium pomagają w uzyskaniu dofinansowania. Ponadto mieszkania zakupione bezpośrednio u dewelopera są bezpieczniejsze w kwestii sytuacji prawnej. Nie trzeba obawiać się nie wymeldowanych lokatorów ani obciążeń hipotecznych lub komorniczych po poprzednich właścicielach.

Bez względu na to, czy wybieramy mieszkanie z rynku wtórnego, czy pierwotnego, większość osób musi wziąć na nie kredyt. Nie każdy z nas posiada taką samą zdolność kredytową, a banki bardzo surowo oceniają każdy wniosek. Wtedy warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy zajmującej się doradztwem i wsparciem podczas inwestycji w nieruchomości. Almar to profesjonalna firma, która na pewno pomoże Ci uzyskać odpowiednio wysoki kredyt. Dzięki profesjonalnym poradom o wiele łatwiej jest przebrnąć przez wszystkie zawiłe formalności i zrozumieć skomplikowane zapiski. Z pomocą doradcy nieruchomości, o wiele szybciej uda się dostać kredyt, a co za tym idzie można szybciej zakupić wymarzone cztery kąty.